Для гаражів та паркінгів
Для складів
Для харчової промисловості
Для легкої та важкої промисловості
Підлога промислових будівель піддаються значно більш активного впливу, ніж в житлових приміщеннях. Тому вимоги до таких підлог значно вище. Промислові покриття для підлоги повинні забезпечувати достатній опір механічному впливу(вигин, стиск, удар і зносостійкість) і бути нейтральними до агресивних хімічних факторів.
Технологічні вимоги передбачають гладку, однак, не слизьку поверхню. Крім того, в процесі експлуатації промислова підлога не повинна виділяти шкідливі для здоров'я людини речовини. P>
спільним етапом при будь-якому методі укладання покриття є підготовка основи. Якщо роботи будуть виконуватися «з нуля», тобто монтаж проводиться на відкритому ґрунті, необхідне проведення попереднього трамбування та ущільнення, а також нанесення додаткових шарів піску та щебеню. Після розрівнювання основи доцільно провести гідроізоляцію матеріалами на основі бітуму або полімерної мембрани. У разі укладання епоксидного покриття підлоги на існуючу основу, проводиться попереднє замазування тріщин, вибоїн та вирівнювання поверхні.
В залежності від характеру подальшої експлуатації, промислове полімерне покриття для підлоги виготовляється за різними технологіями. Також цей вид покриття є абсолютно іскробезпечним. P>
Для додаткового захисту полімерні покриття покривають поліуретановим або епоксидним лаком.
Для гаражів та паркінгів
Навантаження на основу в приміщеннях для зберігання автомобілів порівняно невелика. У невеликих гаражах допустимо навіть використання лінолеуму. Однак для великих паркінгів оптимальним варіантом є промислова бетонна підлога. Перевагами такої технології є відносно низька вартість матеріалів та достатня для експлуатаційних навантажень зносостійкість.
Дане покриття перешкоджає виділенню пилу з бетону, однак воно не стійке до впливу машинного масла та хімічних реагентів, які використовуються при збиранні підлоги. В процесі експлуатації на бетонному (топінгірованному) покритті утворюються мікротріщини, воно починає порошити та руйнуватись. Ремонт такого покриття пов'язаний суттєвих економічних або часових витрат, іноді доводиться демонтувати старий бетон таі укладати нове бетонне промислове покриття заново. Для захисту бетонної основи доцільно спочатку передбачити епоксидне покриття підлоги. Воно має хорошу хімічну стійкість, високі характеристики та зносостійкість. На паркінгах використовують міжнародну систему покриття OS 8. Ця система з наповненням епоксидної суміші кварцовим піском. Таким чином, досягається висока зносостійкість,
При влаштуванні епоксидного покриття на паркінгу по міжнародній системі OS 8 проводиться шліфування (фрезерування) бетонної основи, потім підлога грунтується епоксидної сумішшю, наноситься базовий шар з присипкою кварцового піску. Після даних операцій підлога закривається фінішним епоксидним складом.
Товщина та шорсткість епоксидного покриття регулюється фракцією використовуваного кварцового піску та кількістю епоксидного матеріалу.
Для складів
Основною вимогою до покриттів для підлоги складів та сховищ є здатність витримувати високий тиск, що створюється багатоярусними стелажами, паллетами та просто знаходяться на зберіганні важким обладнанням. Тому найбільш придатним різновидом покриття для подібних приміщень є промислова наливна підлога. Ціна таких конструкцій залежить від товщини полімерного шару, що наноситься. За цим показником розрізняють три групи покриття:
- Просочення. Бетонна основа покривається полімерною сумішшю товщиною від 0,1 до 0,3 мм. Використовується в приміщеннях з невеликим навантаженням і фактично просто забезпечує збільшення терміну експлуатації звичайної плити з бетону.
- Тонка епоксидна наливна підлога. Товщина полімерних матеріалів становить до 1,5 мм. Покриття наноситься в кілька шарів та призначене для підприємств із середнім рівнем навантаження на основу.
- Повноцінна високонаповнена конструкція. Полімерний шар має товщину від 2,5 до 5 мм. Це найбільш надійна промислова підлога. Ціна за квадратний метр подібного покриття трохи вище інших, однак тривалий термін експлуатації та здатність витримувати будь-які навантаження з лишком окупають додаткові витрати.
Для харчової промисловості
Для легкої та важкої промисловості
Ключовими характеристиками покриттів для підлоги підприємств легкої та важкої промисловості є механічна міцність та стійкість до впливу шкідливих хімічних речовин. Найкращим варіантом влаштування в такій ситуації виступає промислова полімерна підлога.
Технологія створення подібного покриття являє собою нанесення декількох шарів спеціального матеріалу, що містить полімери, поверх бетонної основи. Залежно від наповнення суміші полімерну підлогу поділяють на такі види:
-
Епоксидне покриття для підлоги
Складається з двох основних компонентів: смоли та затверджувача. Як добавку, що підвищує жорсткість, використовують кварцове скло. Має високі показники на стійкість до впливу фізико-механічних та хімічних навантажень і добре себе зарекомендував у промисловості. -
Поліуретанова підлога
Більш пластична, тому добре витримує удари і вібрації, але хімічна стійкість даного покриття нижче. -
Метилметакрилат
Висока стійкість до будь-яких впливів, в тому числі перепадів температур та рівня вологості, зносостійкість та швидкість заливки. Однак більш дорогий матеріал. -
Трикомпонентне цементо-уретанове (поліуретанове) покриття
Це високонаповнені суміші, які укладаються в товщині від 3 до 10 мм, мають більш доступну вартість, але поступаються за своїми фізико-механічними показниками іншим полімерним матеріалам.