Зносостійкі та гігієнічні наливні покриття на основі епоксидних смол.
Вони відмінно зарекомендували себе як підлога для харчової промисловості.
Матеріал інертний при попаданні на підлогу води, крові, миючих речовин, масел, спирту. Поверхня не боїться навантажень, які на підлогу надає робоче обладнання, системи зберігання, вантажники.
Покриття на основі епоксидної смоли належним чином підходять для м'ясопереробних, консервних заводів, сироробних та олійно-жирових підприємств, плодоовочевих баз, кондитерських фабрик, борошномельно-круп'яних цехів, складів для зберігання продуктів.
Оскільки базова речовина - епоксидні смоли, покриття володіють гранично низьким ступенем іскроутворення. Тому їх можна укладати в робочих зонах у виноробнях, на пивоварних заводах, на підприємствах з випуску лікеро-горілчаної продукції.
Навіть при утворенні в процесі виробництва високої концентрації парів відсутній ризик виникнення пожежі.
Що врахувати при замовленні підлоги для підприємства харчової промисловості
До покриття на харчових підприємствах пред'являють ряд вимог:
- Здатність витримувати вібрації. На підприємствах харчової промисловості активно застосовуються сортувальники, сепаратори, центрифуги. Всі вони створюють значну вібрацію. І важливо, щоб покриття під її впливом не почало швидко деформуватися, коробитися.
- Простота очищення та дезінфекції. Важливо, щоб можна було застосовувати очищення паром під тиском, вологе та сухе прибирання. При цьому цінна здатність підлоги до самоочищення. Наприклад, в цехах для оброблення туш на підлозі не повинно залишатися в'ївшись плям від жиру і крові тварин, на підприємствах з виробництва соків - плям від ягід, фруктів.
- Стійкість до точкових механічних навантажень. В тому числі від частин туш тварин, що падають, металевих інструментів.
- Стійкість до динамічних навантажень, яких не уникнути при переміщенні тари.
- Нетоксичність. Найдрібніші частинки матеріалу не повинні створювати загрозу для стічних вод.
- Відсутність схильності до ковзання. За статистикою, причина 20% травм на підприємствах харчової промисловості - слизькі підлоги.
- Відмінний рівень гідроізоляції. Раніше в приміщеннях перероблення та виробництва продуктів укладали традиційні бетонну та цементну підлогу. Вони не могли забезпечити непроникність.
Краще на ділі себе показують покриття з полімерно-цементної основи. Сама ж надійна - багатошарова наливна епоксидна підлога. Без бетону при їх виробництві теж не обійтися. Але цей матеріал використовується виключно як основа. Зверху неї - ще кілька шарів: ґрунтова, базова, лицьова. І всі вони у своєму складі містять епоксидні смоли.
Хочете замовити підлогу для харчової промисловості, яка повністю відповідає таким суворим критеріям? Вибирайте покриття HAUPTMANN. На складі - покриття різної товщини.
Ви можете замовити матеріал в будь-якому необхідному обсязі, підібравши потрібне забарвлення з нашого асортименту.
Як вибрати підлогу для фабрик та заводів харчової промисловості.
Найдешевша підлога для харчової промисловості - це тонкошарове покриття 0,4-0,8 мм. Але у такої підлоги - досить вузька сфера застосування. Вона підходить виключно для приміщень з середньою прохідністю та помірними навантаженнями.
При виборі товщини покриття (2 мм, 3 мм, 4 мм) враховуйте наступні чинники:
- 1. Наскільки активно через цю зону буде пересуватися міні техніка.
- 2. Яке обладнання використовується на підприємстві, створює воно вібрації, чи утворює пар.
- 3. Які засоби використовуються для дезінфекції.
- 4. Які агресивні речовини використовують у виробництві (кислоти, луги).
Чим більш агресивне середовище активно використовується в приміщенні, тим вище вимоги до товщини.
Більш поширені на підприємствах харчової промисловості - покриття з шаром від 1,5 - 3,5 мм. Щоб покриття не розчарувало якістю та прослужило довго, до процесу укладання потрібно поставитися надзвичайно серйозно. Для підготовки основи фахівці застосовують метод алмазного шліфування або дробеструйної обробки. Будь-які відколи перед укладанням покриття ретельно закладаються.
Найбільш екстремальне середовище, і відповідно, високі вимоги - в цехах.
Це може бути цех по переробці м'яса, компаніях з виробництва майонезу, пива, квасу, лимонаду.
М'ясопереробні підприємства вимагають особливого обліку ударних навантажень. Для заводів з виробництва майонезу особливо важлива хімічна стабільність матеріалу. Компанії, які займаються випуском напоїв, потребують покриття з високими вимогами до міцності на стиск, вигин, перепадів температури та тиску.
Придбання продукції HAUPTMANN - це можливість укласти на виробництві підлогу, яка повністю відповідає санітарним нормам та забезпечує тривалий термін служби покриття. Є з чого вибрати. Є, що використовувати для комплексів харчової промисловості.