Матеріал майбутнього.

Мікроцемент на ринку покриттів для підлоги з'явився недавно, але вже встиг зарекомендувати себе як практичний матеріал. Його основні характеристики — міцність і естетичність. Тому мікроцемент застосовують як у виробничих, так і в житлових приміщеннях. Причому білоруси все частіше вибирають його для домашніх інтер'єрів.

Що це за матеріал? Які переваги у підлоги з мікроцементу? Скільки коштує таке покриття? На ці та інші популярні питання про новий матеріал відповідає наш експерт Петро Квач, директор мінської   компанії   HAUPTMANN, що виробляє наливні покриття для підлоги.

 

Мікроцемент? А чим він відрізняється від звичайного?

 

— В основі матеріалу цемент, але більш дрібного помолу, ніж звичайний будівельний. Також в нього додані спеціальні полімери, які надають необхідні якості: додаткову міцність, еластичність, адгезію (здатність зчіплюватися з основою). Тому коректніше було б назвати цей склад цементно-полімерна суміш. Але в побуті більше прижилася назва « мікроцемент ».

Склад був розроблений в Європі та став популярний 7-10 років тому. Ми просуваємо його на білоруському ринку близько 5 років (використовуємо суміш німецького виробництва). Так що мікроцемент для багатьох ще в новинку. Але матеріал дуже перспективний.

 

Чи складно укладати таку підлогу?

 

— Мова йде не про укладання, а про заливку. По суті, це різновид наливної підлоги. Процес не назвеш суперскладним, але він вимагає акуратності та чіткого дотримання технології. Для початку готуємо стяжку підлоги: її поверхня повинна бути гладкою та чистою. Потім покриваємо її ґрунтовкою і наносимо перший шар мікроцементу. Після висихання шліфуємо його, очищаємо від пилу і заливаємо другим шаром, якому надаємо потрібний колір і текстуру. Потім знову чекаємо, поки покриття висохне, і наносимо на нього фінішний лак. (Його поверхню можна зробити як глянцевою, так і матовою). Товщина мікроцементної підлоги в результаті не перевищує пари міліметрів.

В принципі, виконати заливку може людина, яка має досвід роботи в будівництві. Але своїм клієнтам ми рекомендуємо підрядників, яким самі довіряємо: їх співробітники пройшли навчання і вміють працювати з мікроцементом.

 

Пара міліметрів ?! А цього точно вистачить?

 

— А більше і не потрібно: необхідну міцність та еластичність матеріалу надають полімерні добавки та лакове покриття.   Для порівняння, полімером товщиною 2-3 мм ми заливаємо заводські приміщення з підвищеними навантаженнями: там ходить багато людей, катаються важкі навантажувачі, електрокари і т. д., тому для житлового приміщення 2 мм вистачає з головою.

 

А як дорого обходиться догляд за такою підлогою?

 

— У квартирі або в приватному будинку весь догляд полягає в тому, щоб раз в декілька років оновлювати шар лаку, в залежності від інтенсивності використання. Адже він з часом зношується. Хоча у нас є досвід роботи з магазинами, де кожен день натовп (прохідність до 5000 осіб на добу), а лак на мікроцементній підлозі за кілька років практично не стерся. Але краще все ж виконувати рекомендації виробника і своєчасно освіжати покриття.


Для миття підлоги ніякі особливі засоби не потрібні. Можете сміливо користуватися тими, що продають
в господарських відділах магазинів.

 

Навіщо мені мікроцемент, якщо я можу покласти плитку або ламінат?

 

— Найважливіший плюс мікроцементу — надстійкість до подряпин і стирання в порівнянні, наприклад, з ламінатом або паркетною дошкою. За цим параметром зрівнятися з мікроцементом може тільки плитка. Але й у неї є недолік: шви, в яких може накопичуватися бруд та мікроби. А підлога з мікроцементу — це цілісне покриття.

А раз мікроцемент не стирається, то він практично не пилить. Тому такі підлоги замовляють багато організацій, де для виробництва відсутність пилу критично важливо. Це відмінне рішення і для житлових будинків: чим менше пилу — тим здоровіше?

 

А якщо я посаджу на підлогу складні плями?

 

— Побутові забруднення мікроцементу не страшні. Якщо проллєте на підлогу, наприклад, каву або вино — плям не залишиться. Лак витримує навіть кислоти і луги (якщо, звичайно, своєчасно їх видалити). Стійкий мікроцемент і до солі, якою у нас взимку посипають тротуари і яку ми приносимо на взутті додому. Тому матеріал можна сміливо застосовувати для обробки передпокою.

 
Води мікроцемент теж не боїться, тому його застосовують і в кімнатах, і на кухні, і у ванній.
І якщо вас затоплять сусіди, міняти підлогу не доведеться.

 

 

Чи не буде така підлога слизькою?

 

— Ступінь шорсткості покриття для підлоги задається в процесі укладання і регулюється ГОСТом. Природно, у ванній, де часто розхлюпується вода, заливаються більш шорсткі підлоги, і ви не ризикуєте посковзнутися.

 

Цемент холодний?

 

— Теплопровідність мікроцементу трохи вище, ніж у ламінату. Але навіть якщо ви станете на підлогу босими ногами — відчуття жорсткого холоду у вас не буде. Ходити босоніж буде досить приємно.

 

А як щодо безпеки? Адже в ньому є якісь добавки …

 

— Зміст полімерних добавок в цементній суміші мінімальну — буквально лічені відсотки. Та й самі добавки перевіряють в лабораторних умовах. Сама суміш виробляється в Німеччині, де дуже високі екологічні вимоги. Є у нього і білоруський гігієнічний сертифікат. До слова, в нашому офісі підлоги теж зроблені з мікроцементу: за кілька років ніяких нарікань.

 

Чи зможу я підібрати потрібний мені колір?

 

— Палітра кольору дуже широка: ми підбираємо будь-який потрібний вам відтінок. Що стосується текстур, то з мікроцементу роблять імітацію під мармур, камінь, бетон, іржу ... Цим займаються наші технологи. За вашим бажанням можна зробити унікальний проект, і точно такої же підлоги більше ні в кого не буде. Перед заливанням підлоги ми виготовляємо невеликий пробний зразок і надаємо замовнику, щоб він міг подивитися, чи підходить обраний колір і текстура під інтер'єр.

 

Скільки ж це коштує?

 

& mdash; В кінцевому підсумку заливка такої підлоги обходиться в суму від 90 до 130 рублів за метр. Вартість залежить від стану основи, тобто стяжки, розмірів приміщення і дизайнерських рішень. Тобто в порівнянні з плиткою це цілком конкурентна пропозиція. Але мікроцементна підлога не має швів, а це велика перевага. Також у нас діє система знижок. Якщо врахувати, що матеріал довговічний і має ряд позитивних властивостей, то це вигідне рішення.

Крім того, мікроцементом можна покривати стіни, зону раковини у ванній і навіть стільниці. Причому покриття стін обходиться дешевше: не такі жорсткі вимоги до навантажень. Як бачимо, мікроцемент універсальний. Тому я вважаю його матеріалом майбутнього.

 

Чому варто придивитися до мікроцементу?

У порівнянні з іншими покриттями для підлоги має ряд переваг:

  • відсутність швів;
  • стійкість до бруду і агресивних речовин;
  • водонепроникність;
  • довговічність без складного догляду;
  • можливість індивідуально підібрати колір і текстуру;
  • універсальність: мікроцемент застосовують для обробки як підлог, так і стін.

HAUPTMANN займається виробництвом матеріалів для влаштування наливних покриттів для підлоги вже 11 років. Використовуючи багаторічний досвід в сфері промислового та цивільного будівництва, за технічної підтримки науково-дослідницької ізраїльської компанії Polymate ltd бренд добився високих показників якості продукції та її екологічної безпеки.

dom.by

Хочете замовити підлогу з мікроцементу?

Залиште ваші контакти і ми проконсультуємо Вас по всіх запитаннях на протязі 12 годин

Ім’я:
Ваш телефон:
Термостійкість
Широкий діапазон температур експлуатації покриттів -30 +50
Екологічність
Матеріали безпечні для здоров'я людини та навколишнього середовища
Надійність
12 років на ринку виробництва матеріалів покриття для підлоги
Досвід
Понад 700 успішно реалізованих проектів